6 miejsc o Magento, które warto znać

Miejsca o Magento (vlct.com)
Wiedzy nigdy zbyt wiele, szczególnie dotyczącej tak rozbudowanego systemu jak Magento. Gdzie szukać informacji, pomocy, odpowiedzi na pytania? Przygotowaliśmy subiektywny przegląd najbardziej rzetelnych i przydatnych międzynarodowych źródeł wiedzy na temat Magento i jego wdrożeń.

 

1. MAGENTO.COM http://magento.com
Zupełnie naturalnie na szczycie naszej listy plasuje się oficjalna strona Magento. Znajdziecie na niej Znajdziecie na niej szereg przydatnych informacji, począwszy od tych podstawowych i kluczowych po listę wartych przeczytania e-booków czy regularnie aktualizowanego bloga.
–  Pomocnym linkiem może okazać się https://magento.com/help/documentation, gdzie zawarta jest dokumentacja Magento.
–  Na https://www.magentocommerce.com/magento-connect/ możecie znaleźć dostępne rozszerzenia czy szablony.

 

2. INCHOO.NET http://ichoo.net/

Miejscem, które stało się sporym kompendium wiedzy na temat Magento jest inchoo.net. Na portalu możecie znaleźć posty poświęcone różnym mającym znaczenie kwestiom. Niektóre z nich dotyczą ogólnej wiedzy na temat funkcjonalności, inne zaś stanowią porównania poszczególnych wersji. Nie zabraknie również artykułów typu „za i przeciw”- pomocnych przy kalkulowaniu zysków i strat związanych z podjęciem decyzji.

 

3. MAGENTO.STACKEXCHANGE.COM https://magento.stackexchange.com/

Skarbnica pytań i odpowiedzi. Ze względu na prostszą i przyjemniejszą w obsłudze formę, po części zdeklasowało poniżej opisane forum Magento.

 

4. MAGENTOFORUM.COM http://www.magentoforum.com/

Forum poświęcone wszystkim zagadnieniom związanym zarówno z obsługą systemu jak i wątpliwościom osób nie zajmujących się bezpośrednio obsługą platformy. Skarbnica wiedzy programistów, wiarygodne źródło wiedzy dla potencjalnych klientów. Forum ma również polską wersję – http://magentoforum.pl .

 

5. MAGENTO na REDDIT.COM https://www.reddit.com/r/magento
Działający na zasadzie stackexchange serwis, zawierający odpowiedzi na nawet najbardziej skomplikowane kwestie dotyczące obsługi Magento.

 

6. FREEGENTO.COM http://freegento.com/

Strona niezwykle pomocna dla programistów. Zawiera niezbędną dokumentację oraz obszerną liczbę przydatnych kodów.

Magento

Społeczność Magento dzieli się swoją wiedzą nie tylko w internecie. Regularnie, w różnych miejscach na całym świecie, odbywają się konferencje Meet Magento, które poza dużą dawką wiedzy są również świetną okazją do bezpośredniego kontaktu osób związanych z Magento. Meet Magento jest organizowane również w Polsce – najbliższa konferencja już we wrześniu w Poznaniu. Polecamy!